29.05.2013 Devlet Tiyatroları, Tiyatro, Tiyatro Haberleri Yorum yok

GELECEĞİN YILDIZLARI SAHNEDE

Başkent İletişim Öğrencileri Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi’nde!

Başkent İletişim Bilimleri Akademileri’nin Sinema ve Sahne Oyunculuğu Bölümü mezunları, ilk oyunlarını dün akşam Devlet Tiyatroları Cevahir Sahnesi’nde sergiledi.

“Çehov’dan Öyküler” isimli kolaj oyunun yönetmenliğinde, Devlet Tiyatroları İstanbul Müdürü Şakir GÜRZUMAR bulunuyor. Selen Korad Birkiye’nin hem dramaturg hem de yönetmen yardımcılığı yaptığı oyunla ilgili Şakir GÜRZUMAR, ”Başkent İletişim Sinema ve Sahne öğrencileri 10 ay süren eğitimleri sonunda çok başarılı bir çalışma ortaya koydular. Öğrencilerimi kutluyorum.” dedi.

Akademi Başkanı Dilbilimci Levent İNCE, öğrencilerinin gösterdiği performanstan çok etkilendiğini belirterek, “Rüştü ASYALI, Cihan ÜNAL, Altan ERKEKLİ, Şakir GÜRZUMAR, Sinan PEKİNTON, Özlem ERSÖNMEZ, Sungun BABACAN, Burcu KAYA, Sezai AYDIN, Hakan ÇİMENSER, Cevdet ARICILAR, Ali İPİN, Seray GÖZLER, Nermin TUĞUŞLU, Şebnem SAVAŞÇI ve Cihangir GÖKER gibi değerli isimlerden eğitim alan öğrencilerim, sahnede birer yıldız gibi parladı.” dedi. Ayrıca; İstanbul’da sergilenen bu çalışmanın, ilerleyen dönemlerde Ankara ve İzmir şubelerindeki öğrencileriyle de uygulamaya konulacağını belirtti.

Oyun, Anton Pavloviç Çehov’un eserlerinden bir kolaj niteliği taşıyor. Farklı öykülerin oyunlaştırıldığı çalışmada, Sinema ve Sahne Bölümü mezunları, farklı tiplemelerle seyirci karşısına çıkıyor.

Yorum yok “GELECEĞİN YILDIZLARI SAHNEDE”

Yorum yazabilirsiniz...